Centrum Wsparcia Dobrostan powstało z potrzeby, jaką dostrzegły w swojej praktyce założycielki. Jako doświadczone specjalistki w różnych dziedzinach zdrowia psychicznego
i wsparcia psychologicznego, zauważyły, że pacjenci często wymagają kompleksowego podejścia, które łączy wsparcie medyczne, psychologiczne i prawne. Swoją misję opierają na triadzie współdziałania, opracowując unikalny Protokół Wsparcia Dobrostan.
Katarzyna Cierpka - Wiszniewska
"Życie to najpiękniejsza podróż, którą możemy odbyć”, a życiowe kryzysy często pomagają przywitać
nowe...
Ważne, żeby mieć świadomość, że można otrzymać wsparcie. W pracy zawodowej najważniejszy jest dla mnie kontakt z pacjentem , możliwość pomocy, skupiam się na psychofarmakoterapii ,tzn. odpowiednim doborze leków, staram się wytłumaczyć przebieg leczenia, poznać oczekiwania.
Daję pacjentowi dużo przestrzeni, by dokładnie poznać jego objawy oraz problemy w funkcjonowaniu. Staram się pomóc zrozumieć chorobę. Gdy mam przekonanie, że korzystne będzie oddziaływanie kompleksowe motywuję do psychoterapii. Uwielbiam swoją pracę i dlatego daje mi ona dużo radości :)
Katarzyna Cierpka Wiszniewska to doświadczony specjalista, psychiatra i psychoterapeuta,
pracująca na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych MSW i A w Katowicach oraz Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku. Obecnie pełni funkcję kierownika Oddziału Dzienn ego oraz Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego w Czerwionce Leszczyny. Doświadczenie zawodowe zdobywała przez
kilkanaście lat w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu, dyżurując
w Oddziale Rehabilitacji Psychiatry cznej Szpitala Psychiatrycznego w Toszku oraz pracując w Poradni Zdrowia Psychicznego. Psychicznego.
Anna Kobiela
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach, broker, mediator sądowy i pozasądowy w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, w miejscu pracy oraz administracyjnych.
Wiedzę z zakresu prawa łączy z przygotowaniem psychologicznym, jest absolwentką psychologii ze specjalnością psychoterapia oraz psychotraumatologii, terapeutką Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Uczestniczką wielu szkoleń z zakresu psychologii.
Doświadczenie zawodowe zdobywała wspierając pary oraz osoby dorosłe, które znalazły się w kryzysie, doświadczały przemocy psychicznej lub fizycznej, mierzyły się z samotnością w związku lub z zespołem nieprawidłowego przystosowania się do sytuacji problemowej (współuzależnienie). Bliskie są jej również zagadnienia trudności towarzyszących parze w kryzysie, posiadającej dzieci, a także rodzin „patchworkowych” oraz wielokulturowych.
U podstaw prowadzonych przez nią spotkań terapeutycznych leży autentyczne zainteresowanie klientem, akceptacja oraz szacunek i zaufanie.
Głęboko wierzy, że to Klient posiada wystarczające zasoby i wiedzę do osiągnięcia dobrostanu psychicznego.
Kieruje się słowami dr Miltona H. Ericksona „Człowiek jest jak żaglowiec, ma swój żagiel, ma ster i wszystko, co potrzebne, żeby popłynąć. Terapeuta, nauczyciel, to podmuch wiatru, który sprawia, że żaglowiec płynie do celu.”,
Anna Woźniak
Anna Woźniak to doświadczony trener psychoregulacji, psycholog sportu oraz coach kryzysowy certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego. Od wielu lat wspiera sportowców, służby mundurowe, liderów biznesu, prawników, lekarzy oraz osoby w kryzysie, pomagając im w radzeniu sobie z wyzwaniami zawodowymi i osobistymi.
Posiada wykształcenie w dziedzinie psychologii sportu oraz psychologii ze specjalnością kliniczną, a także psychosomatyki, arteterapii, naturoterapii i psychotraumatologii. Jako psychoonkolog jest czynną członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.
Dyskretnie i skutecznie współpracuje z zawodowymi sportowcami, w tym z olimpijczykami, paraolimpijczykami , współpraca ze sztabami, kadrowiczami Polski. Specjalizuje się w sportach indywidualnych, takich jak sporty walki, sporty motorowe, bilard, golf, jeździectwo, strzelectwo, wspinaczka wysokogórska oraz sporty precyzyjne. Pracuje także z bramkarzami i sportowcami wymagającymi najwyższego poziomu koncentracji i odporności psychicznej.
Jako autorka i superwizorka projektu SportMedytacja, łączy wiedzę z zakresu neurobiologiipsychosomatyki, neurobiologii, klinicznego EFT, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz Ajurwedy, oferując kompleksowe wsparcie dla swoich podopiecznych. Jednym z narzędzi, które stosuje, jest neurodynamiczna hipnoterapia w nurcie „Professional Hypnosis Training Institute”.
Na co dzień wspiera trenerów, sportowców na każdym etapie kariery, aby efetywnie zarządzać emocjami i wykorzystywać potencjał kryzysów. Współpracuje różnie ze służbami mundurowymi, lekarzami i prawnikami, pilotami i kontrolerami lotów, liderami biznesu oraz z osobami które potrzebują równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.
Zaufanie i indywidualne podejście pozwala na wsparcie dla tych, którzy dążą do wysokiej wydajności z jednoczesnym uznaniem siebie i swoich potrzeb. Dobiera zdrowe sposoby na rozładowanie napięcia, będąc swoistym "
Wykładowca akademicki, przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie przyszłym specjalistom w obszarze psychologii sportu i kryzysów. Mawia, że :"Prawdziwe wsparcie to być przy kimś, nie żeby go prowadzić, ale żeby dać mu siłę do odnalezienia własnej drogi."